Proměna Zeleného náměstí v Lounech. Místo betonu přibudou desítky stromů a trávníky

07.11.2025 07:33 579 zhlédnutí
Autor článku
Jitka Fárová

Louny - Z betonového prostranství vznikne příjemné místo s novou zelení, stromy a lavičkami. Město spouští projekt, který má proměnit Zelené náměstí v prostor, kde se budou lidé rádi zastavovat a trávit čas. Cílem je zlepšit mikroklima mezi bytovými domy a celkově prostor ozelenit. V první etapě bude letos vysazeno 8 platanů na místo neprosperujících katalp.

Ve druhé etapě proběhne v příštím roce další výsadba nových stromů a trávníků i úpravy prostranství. Celkem bude vysazeno 31 stromů a přibude i přes 1500 m² travnaté plochy. Každý nový strom bude mít připraven kvalitní prokořenitelný prostor doplněný o strukturální substrát, který zajistí lepší podmínky pro růst i dlouhodobou prosperitu. V příštím roce bude zpracována projektová dokumentace a následně proběhne realizace dalších fází projektu. Zelené náměstí se tak přesně po 10 letech ze zadlážděné plochy mezi bytovými domy změní v prostor plný stínu a zeleně. (TZ)

Informace o autorovi Jitka Fárová

Líbil se vám článek?
(0 hlasů)
Zprávy
Ilustrační foto: Pixabay / CC0
Předchozí článek Jitka Fárová  07.11.2025 563
Chcete vědět o všem, co se v Žatci děje? Přihlaste se k MUNIPOLIS
Žatec - Město Žatec nabízí svým občanům, pravidelným i náhodným návštěvníkům službu...
Zprávy
Ilustrační foto: Pixabay / CC0
Následujicí článek Jitka Fárová  07.11.2025 452
V Kulturním domě Podbořany nově zaplatíte vstupenky kartou
Podbořany - Od listopadu můžou návštěvníci platit za vstupenky v Kulturním domě Podbořany platební...

Nové články

K tématu