Vernisáží začala velikonoční výstava v regionálním muzeu

17.03.2025 07:44 808 zhlédnutí
Autor článku
Jitka Fárová

Žatec - Mateřské i základní školy, ale samozřejmě i veřejnost, mohou od čtvrtka navštěvovat aktuální velikonoční výstavu v hlavní budově Regionálního muzea K. A. Polánka v Žatci. Výstava kraslic ze sbírek muzea začala vernisáží včera.

Expozice s názvem Chlubilo se vejce jedno v patře muzea v Husově ulici představuje různé předměty, které jsou spojené s Velikonocemi, ale také různé velikonoční tradice. Samotná výstava ukazuje muzejní sbírku kraslic, které vznikaly různými technikami, jež návštěvníkům blíže popisují pracovníci muzea. Návštěvě z mateřské školy v ulici Otokara Březiny se věnovala Jitka Krouzová z propagačně výstavnického oddělení muzea.

Podrobnosti o výstavě, která trvá do 20. dubna, a fotoreportáž ze čtvrteční vernisáže najdete na webu regionálního muzea. (kas)

Informace o autorovi Jitka Fárová

Líbil se vám článek?
(0 hlasů)
Zprávy
Foto zdroj: město Žatec
Předchozí článek Jitka Fárová  14.03.2025 1147
Pozor, platí zákaz pálení biomasy! Patří na kompost nebo kontejnerů na bioodpad
Žatec - Žatecká radnice upozorňuje občany, že již není možné zbavovat se trávy, listí, větví a...
Zprávy
Brrr. Sluníčko sice láká z vyhřáté postele, ale pohled na bílý poprašek hned zastudí. Foto: redakce
Následujicí článek Jitka Fárová  17.03.2025 709
Zase sníh! První den nového pracovního týdne přinesl opět zimu
Ústecký kraj – Víkendové slunečné počasí navnadilo lidi na jaro, zahrádkáři se činili na svých...

Nové články

K tématu