Žatec uzavře spolupráci s Národním zemědělským muzeem

20.12.2024 11:31 695 zhlédnutí
Autor článku
Jitka Fárová

Žatec - Dne 19. prosince 2024 proběhlo významné jednání mezi starostou města Žatce Radimem Laiblem, zástupcem CHMELAŘSTVÍ, družstva Žatec Zdeňkem Rosou, a generálním ředitelem Národního zemědělského muzea Zdeňkem Novákem.

Hlavním tématem byla budoucí spolupráce na propagaci unikátního žateckého chmelařského dědictví, které se pyšní zápisem na Seznam světového dědictví UNESCO.

Diskutována byla příprava nové expozice, která během následujících pěti let představí Žatec a krajinu žateckého chmele nejen jako historický unikát, ale také jako atraktivní turistický cíl. Expozice, jejíž realizátor je aktuálně vybírán ve veřejné soutěži, bude sloužit jako pozvánka z Národního zemědělského muzea přímo do Žatce. Návštěvníci se mohou těšit na prezentaci místních památek i turistických cílů, včetně Chmelařského muzea, jehož propojení s NZM by mělo v budoucnu přinést ještě užší spolupráci.

Slavnostní zahájení expozice, plánované na první polovinu příštího roku, bude spojeno s podpisem memoranda o spolupráci mezi městem Žatec, a dalšími partnery. Tento krok zdůrazní význam Žatce a jeho jedinečné chmelové krajiny na poli světového dědictví i české kultury. (ob)

Informace o autorovi Jitka Fárová

Líbil se vám článek?
(0 hlasů)
Zprávy
Foto: město Klášterec nad Ohří
Předchozí článek Jitka Fárová  20.12.2024 852
Na Alšovce začne zimní sezóna
Klášterec nad Ohří - "Otevřeli jsme pro vás opět Bistro u Richarda, kde se můžete mezi sportovními...
Zprávy
Foto: město Louny
Následujicí článek Jitka Fárová  20.12.2024 1502
Řidičům se uleví, Komenského náměstí v Lounech se otevřelo po revitalizaci
Louny - Více parkovacích míst i zeleně se objeví po půlroční revitalizaci Komenského náměstí v...

Nové články

K tématu