V květnu bude hotová další část Cyklostezky Ohře

19.04.2023 08:06 4712 zhlédnutí
Autor článku
Jitka Fárová

Žatecko - V polovině května by měla být dokončena další část Cyklostezky Ohře. Půjde o úsek číslo 6 na katastru města Žatce mezi jezem ve směru na Libočany a obcí Stroupeč.

Nový úsek v délce 2,1 kilometru a šířce 3 metry v ceně 12,9 milionu Kč včetně DPH se už začal budovat. Na realizaci stavby požádalo město o dotaci z programu IROP Infrastruktura pro cyklistickou dopravu. Další úsek ve směru k Nechranické přehradě bude stavět Ústecký kraj, stavební řízení by mělo začít v květnu.

Cyklostezka Ohře je jedna ze čtyř páteřních cyklotras Ústeckého kraje. Po napojení na Karlovarský kraj nabídne spojnici od pramene Ohře až po soutok s Labem, když její délka v Bavorsku bude 57 km, v Karlovarském kraji 95 km a v Ústeckém kraji 132 km.

Město Žatec připravuje i další část Cyklostezky Ohře, a to ve směru na Trnovany. Navazovat bude na již dokončenou stezku za mostem Belojanise. „Půjde o úsek v délce asi 900 metrů. Zatím ale není jisté, kdy jeho stavba začne. Připravuje se totiž rekonstrukce železničního mostu přes Ohři a možná bude lepší začít stavět tento úsek cyklostezky až po dokončení prací na mostě, aby technika novou stavbu neponičila,“ vysvětlil starosta Žatce Radim Laibl.

I na tuto část Cyklostezky Ohře chce město získat dotaci. Výstavbu další části trasy pro cyklisty ve směru na Trnovany by měl následně opět zajistit Ústecký kraj, který ve spolupráci s městem Žatec chystá také rozšíření a zkvalitnění mobiliáře. (kas)

Informace o autorovi Jitka Fárová

Líbil se vám článek?
(0 hlasů)
Zprávy
Foto: město Žatec
Předchozí článek Jitka Fárová  19.04.2023 1501
Narodilo se vám miminko? Další vítání žateckých občánků proběhne 29. dubna
Žatec - Další letošní vítání nových občánků města Žatce proběhne v sobotu 29. dubna 2023. Městský...
Zprávy
Foto: ŘSD Ústecký kraj
Následujicí článek Jitka Fárová  19.04.2023 1148
Mezi Hořencem a libčevskou křižovatkou skončila úplná uzavírka a práce pokračují na dalším úseku
Lounsko - Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) dokončilo opravu prvního úseku silnice I/15 mezi...

Nové články

K tématu