Vandalismus na Podbořansku: Po rozhledně odnesl řádění „umělců“ i vrch Rubín

18.12.2025 10:50 640 zhlédnutí
Autor článku
Jitka Fárová

Podbořansko – Města Kryry a Podbořany řeší v posledních dnech problémy s vandaly. Útokům „umělců“, kteří ničí a pomalovávají značení, neunikl vrch Rubín ani nové parkoviště u Schillerovy rozhledny.


Rubín

Informační centrum Podbořany zveřejnilo na svém facebookovém profilu fotografii zničené informační cedule. „Takhle dopadl městský mobiliář po návštěvě vrchu Rubín neznámými návštěvníky. Smutné,“ uvedlo Informační centrum Podbořany.

1812rubin 86135

Foto: Informační centrum Podbořany


Schillerova rozhledna

Nové parkoviště u Schillerovy rozhledny je hotové a připravené sloužit všem, kdo si chtějí užít výhled na město v klidu a pohodlí. Díky dlažbě, bezbariérovému stání a zábradlí se z místa stala důstojná vstupní brána k rozhledně.

„Bohužel se už našel „hrdina“, který má potřebu ničit majetek města a pomalovat nové dopravní značení, stejně jako parta „pořádkumilovných“ spoluobčanů, kteří kolem rozhledny rozhazují rukavice, lahve, nedopalky, obaly od jídla a dokonce i použitou ochranu. Takové chování je nejenom nechutné, ale hlavně neuctivé vůči lidem, kteří tady žijí, platí daně a z jejichž peněz se tyto věci opravují a znovu uklízejí,“ informovalo město Kryry na sociálních sítích.

Radnice vyzývá návštěvníky, aby na případné vandaly upozornili. „Prosíme všechny slušné lidi: používejte koše, odpadky si odneste s sebou a neničte, co někdo jiný vybudoval. Když uvidíte podobné „umělce“ nebo „prasata“ v akci, nenechávejte to bez reakce – jen společně dokážeme udržet Schillerovu rozhlednu a její okolí jako místo, na které můžeme být hrdí,“ žádá kryrská radnice.

1812parkoviste fda52

Foto: FCB město Kryry

Informace o autorovi Jitka Fárová

Líbil se vám článek?
(0 hlasů)
Zprávy
Ilustrační foto: Pixabay / CC0
Předchozí článek Jitka Fárová  18.12.2025 614
Zloděj peněženky neunikl. Pomohl popis i všímavost okolí
Žatec - Operační středisko Městské policie Žatec dne 11. 12. 2025 v dopoledních hodinách přijalo...
Zprávy
Na Klínech opět spustili děla, snaží se, aby v nejbližší době mohli otevřít aspoň svah s pomou. Foto: Sportareál Klínovec
Následujicí článek Jitka Fárová  18.12.2025 727
Klíny chtějí spustit první vlek, v Potůčkách se stále lyžuje každý den
Krušné hory – Zatímco města pod Krušnými horami se v posledních dnech utápějí v mlze, na horách si...

Nové články

K tématu